Noua instalație de Centralizare Electronică din stația CF Fetești a fost pusă în funcțiune

Noua instalație de Centralizare Electronică din stația CF Fetești a fost pusă în funcțiune, modernizând gestionarea traficului pe Magistrala 800

CFR Infrastructura a anunțat punerea în funcțiune a noii instalații de Centralizare Electronică din stația CF Fetești, astăzi, 26 iunie 2026, la ora 10:00, un pas esențial în modernizarea și digitalizarea unuia dintre cele mai importante noduri feroviare de pe Magistrala 800.…